Když jsme v lednu 2017 začínali po Vánocích opět zkoušet, nikdo z nás netušil, co vše nás bude čekat. Po vleklých prvních měsících se to začalo trochu rozjíždět. Na tradičním předání maturitních vysvědčení jsme kromě hymny studenstva zazpívali i píseň Holubí dům. Byla to naše první píseň, kterou jsme zpívali bez doprovodu hudebních nástrojů.

Velkým mezníkem pro nás byl náš první samostatný koncert a zároveň náš první veřejný koncert ve Slaném. V pátek 23. června jsme poprvé veřejně předvedli celý náš repertoár v kapli slánského muzea. Že se koncert opravdu povedl, dokazuje i to, že už v září nás oslovilo muzeum, abychom zazpívali na vernisáži Výstavy umělců slánské Trhliny. Po dlouhé pauze (prázdniny) a s nedostatkem zkoušek jsme dokázali opět vystoupit.

Také nás oslovilo královské město Slaný a v sobotu 7. října jsme zazpívali na setkání partnerských měst v Městském centru Grand. Den poté jsme zopakovali náš program z června v kostele svatých Šimona a Judy v Dolíně u Slaného.

Naše nejvýznamnější vystoupení se odehrálo v listopadu. Hned po našem koncertě v Dolíně jsme začali zkoušet písně na Ceny Paměti národa 2017. A za necelý měsíc jsme vystoupili v Národním divadle na akci, která byla živě přenášena Českou televizí. Byla to pro nás silný zážitek. Také jsme si mohli vyzkoušet profesionální práci a spolupráci s ostatními sbory.

V adventě nastal skutečný maraton. V sobotu 2. prosince jsme předvedli své umění na Slavnosti světla na náměstí ve Slaném. Nesmím zapomenout ani na náš vánoční koncert v slánském muzeu, který se nám povedlo připravit v relativně krátkém čase. V pátek 22. prosince jsme opět zazpívali na tradičním studentském vánočním vystoupení v aule naší školy. Ten samý den večer jsme pak zakončili naši koncertní sezónu 2017 adventním koncertem v Knovízi.

Mám velkou radost z toho, že školní pěvecký sbor na slánském gymnáziu stále funguje. Chci poděkovat především trpělivým rodičům a také řediteli naší školy. Jsem zvědav, co příští rok přinese.

Přeju vám, abyste do nového roku vykročili tou správnou nohou a abyste úspěšně zdolali všechny překážky.

Matěj Bartoň (sbormistr)

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com